ZW-03-11-T-D-395-335
Part Number:
ZW-03-11-T-D-395-335
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.335" (8.509mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)