HW-05-15-T-S-410-110
Part Number:
HW-05-15-T-S-410-110
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.800mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)