HW-02-10-G-S-394-SM
Part Number:
HW-02-10-G-S-394-SM
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.371" (9.423mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)