DW-05-09-F-S-365
Part Number:
DW-05-09-F-S-365
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height :
0.365" (9.271mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)