ZW-06-10-T-S-571-130
Part Number:
ZW-06-10-T-S-571-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.571" (14.503mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)