ZW-05-13-T-S-850-250
Part Number:
ZW-05-13-T-S-850-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.850" (21.590mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)