HW-02-17-F-D-325-SM
Part Number:
HW-02-17-F-D-325-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)