HW-02-11-F-D-473-105
Part Number:
HW-02-11-F-D-473-105
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.352" (8.941mm)
Length - Stack Height :
0.473" (12.014mm)
Length - Tail :
0.105" (2.667mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)