HW-02-16-F-D-310-SM
Part Number:
HW-02-16-F-D-310-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.380" (9.650mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)