DW-03-09-T-S-236-002
Part Number:
DW-03-09-T-S-236-002
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.384" (9.754mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)