HW-03-15-T-D-394-103
Part Number:
HW-03-15-T-D-394-103
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.103" (2.616mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)