TW-03-09-F-S-175-100
Part Number:
TW-03-09-F-S-175-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.175" (4.445mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)