HW-02-10-F-D-450-165
Part Number:
HW-02-10-F-D-450-165
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.165" (4.191mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)