TW-03-02-F-S-140-100
Part Number:
TW-03-02-F-S-140-100
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)