ZW-06-09-T-S-355-190
Part Number:
ZW-06-09-T-S-355-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.355" (9.017mm)
Length - Tail :
0.190" (4.826mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)