ZW-05-20-T-S-767-118
Part Number:
ZW-05-20-T-S-767-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.767" (19.482mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)