ZW-05-14-T-S-930-280
Part Number:
ZW-05-14-T-S-930-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.930" (23.622mm)
Length - Tail :
0.280" (7.112mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)