ZW-04-09-L-S-365-120
Part Number:
ZW-04-09-L-S-365-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.365" (9.271mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)