ZW-03-19-L-S-944-236
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-03-19-L-S-944-236
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.944" (23.978mm)
Length - Tail :
0.236" (5.994mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)