ZW-03-19-L-S-920-170
Part Number:
ZW-03-19-L-S-920-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.920" (23.368mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)