ZW-03-11-G-S-420-255
Part Number:
ZW-03-11-G-S-420-255
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height :
0.420" (10.668mm)
Length - Tail :
0.255" (6.477mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)