ZW-03-09-T-D-404-104
Part Number:
ZW-03-09-T-D-404-104
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height :
0.404" (10.262mm)
Length - Tail :
0.104" (2.642mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)