ZW-03-09-T-D-220-285
Part Number:
ZW-03-09-T-D-220-285
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.285" (7.239mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)