TW-02-09-G-S-235-125
Part Number:
TW-02-09-G-S-235-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)