TW-02-09-G-S-200-095
Part Number:
TW-02-09-G-S-200-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)