HW-04-08-T-S-378-SM
Part Number:
HW-04-08-T-S-378-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD TIN
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.378" (9.600mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)