TW-04-09-T-S-260-095
Part Number:
TW-04-09-T-S-260-095
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)