ZW-05-11-T-S-430-410
Part Number:
ZW-05-11-T-S-430-410
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.410" (10.414mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)