ZW-05-12-T-S-649-100
Part Number:
ZW-05-12-T-S-649-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.281" (7.137mm)
Length - Stack Height :
0.649" (16.485mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)