ZW-03-13-L-S-690-120
Part Number:
ZW-03-13-L-S-690-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height :
0.690" (17.526mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)