DW-03-19-F-S-999
Part Number:
DW-03-19-F-S-999
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.221" (5.613mm)
Length - Stack Height :
0.999" (25.375mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)