HW-02-14-T-D-1180-125
Part Number:
HW-02-14-T-D-1180-125
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
1.180" (29.972mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)