TW-02-12-F-S-625-150
Part Number:
TW-02-12-F-S-625-150
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.335" (8.500mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)