TW-02-12-F-S-885-075
Part Number:
TW-02-12-F-S-885-075
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.885" (22.479mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)