TW-02-12-F-S-812-090
Part Number:
TW-02-12-F-S-812-090
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.812" (20.625mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)