TW-02-12-F-S-625-150
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-12-F-S-625-150
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.335" (8.500mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)