TW-02-12-F-S-740-190
Part Number:
TW-02-12-F-S-740-190
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.740" (18.800mm)
Length - Tail :
0.190" (4.826mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)