TW-02-12-F-S-725-100
Part Number:
TW-02-12-F-S-725-100
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.725" (18.415mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)