ZW-04-13-T-S-867-115
Part Number:
ZW-04-13-T-S-867-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height :
0.867" (22.022mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)