TW-03-08-T-S-460-120
Part Number:
TW-03-08-T-S-460-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)