TW-03-07-T-S-547-102
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-03-07-T-S-547-102
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height :
0.547" (13.894mm)
Length - Tail :
0.102" (2.600mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)