TW-03-07-T-S-520-095
Part Number:
TW-03-07-T-S-520-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.520" (13.200mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)