TW-02-03-T-D-260-195
Part Number:
TW-02-03-T-D-260-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.195" (4.953mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)