HW-03-09-T-S-540-SM
Part Number:
HW-03-09-T-S-540-SM
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK SMD TIN
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.180mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)