HW-02-09-G-S-476-130
Part Number:
HW-02-09-G-S-476-130
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
0.476" (12.090mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)