DW-04-15-F-S-374
Part Number:
DW-04-15-F-S-374
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)