HW-02-13-T-D-1010-110
Part Number:
HW-02-13-T-D-1010-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.800mm)
Length - Stack Height :
1.010" (25.654mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)