HW-03-07-T-D-217-106
Part Number:
HW-03-07-T-D-217-106
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height :
0.217" (5.512mm)
Length - Tail :
0.106" (2.692mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)