TW-02-08-F-S-550-100
Part Number:
TW-02-08-F-S-550-100
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)