TW-02-08-F-S-587-125
Part Number:
TW-02-08-F-S-587-125
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.587" (14.910mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)